Objavljamo prispevek Mladinske knjige o natečaju Medvedi in Medvedki, kjer smo tudi mi sodelovali ter bili nagrajeni.

Čestitamo!

Ciciban je septembra praznoval 70. rojstni dan. Z njim pa že vse leto praznuje več deset tisoč otrok iz vse Slovenije!

Februarja smo vas povabili, da spodbudite otroke, naj prinesejo v šole, vrtce, knjižnice Cicibane in Cicidoje, v katerih najdejo motiv medveda ali medvedka, svoje priljubljene knjige o medvedih in medvedkih in svoje plišaste medvedke, nato pa skupaj pripravite razstavo, jo obogatite z medvedjo čajanko, branjem, plesom, petjem …

Vabilu z udeležbo v prazničnem natečaju Medvedi in medvedki se je odzvalo več kot 400 skupin, šol, vrtcev in drugih ustanov. In kakšno praznovanje je bilo to! Koliko domišljije, koliko imenitnih zgodb – lepše Ciciban ne bi mogel praznovati.

Med tistimi, ki ste poslali poročilo o praznovanju, smo izžrebali 14 ustanov, ki so prejeli antologijo Medvedi in medvedki ali pa jih je obiskal Modri medvedek. Nagrajene institucije so:

Antologijo Medvedi in medvedki so prejeli:
OŠ TRBOVLJE
OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA RAVNE NA KOROŠKEM
OŠ DR. JOŽETA PUČNIKA ČREŠNJEVEC
OŠ BRASLOVČE, VRTEC TRNAVA
VRTEC KOČEVJE, ENOTA ČEBELICA
VRTEC PRI OŠ KANAL
OŠ NH MAKSA PEČARJA LJUBLJANA

Modri medvedek je obiskal naslednje ustanove:
OŠ VELIKA DOLINA, ENOTA VRTEC VELIKA DOLINA
VRTEC STOGOVCI PRI OŠ APAČE