Predšolski otroci vrtca Kanal in podružnice Kal nad Kanalom, smo se v sredo, 21. 9. 2022 zjutraj, pridružili 1. razredu OŠ Kanal v večnamenski dvorani, da bi si skupaj ogledali predstavo Bicikleta, ki jo je ob dnevu mobilnosti, organizirala Občina Kanal ob Soči. Pustili smo se presenetiti, saj si nismo niti predstavljali, kakšna predstava nas čaka ob tem naslovu. In res nas je pozitivno presenetila.

Lutkovna predstava, v kateri sta nastopala kuža Bici in gospa Kleta, ki je bila učiteljica v šoli, je na zabaven in poučen način prikazala nastanek kolesa – bicikla. Predvsem vrtčevski otroci smo bili ves čas motivirani, sproščeni, vmes smo aktivno sodelovali in se od srca smejali. Ob koncu predstave nas je gospa , ki je vodila lutke, povabila na oder, da smo skupaj sestavili veliko sestavljanko, na kateri je bila upodobljena gospa Kleta, kuža Bici in kolo. Zgodbico smo še enkrat obnovili in se ob sestavljanki fotografirali. V spomin smo dobili tudi slikanico  Bicikleta, ki smo jo odnesli v vrtec.

(Skupno 10 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost