SODELOVANJE Z DRUŠTVOM SPOMINČICA

V petek, 22. 9. 2023, dan po svetovnem dnevu Alzheimerjeve bolezni, nas je na šoli obiskalo društvo Spominčica Zgornjega Posočja. Primarni namen in cilj društva je zagotavljanje strokovne in učinkovite pomoči osebam z demenco, njihovim svojcem ter skrbnikom. Poleg tega pa se ukvarjajo še z mnogimi drugimi dejavnostmi. Ena od teh je sprehod članov društva z otroki različnih starosti. Zaradi slabega vremena sprehoda nismo mogli izpeljati, smo pa skupaj imeli čudovito druženje v večnamenski dvorani naše šole. Poleg članic društva smo se zbrali še otroci iz vrtca Kanal, otroci prve triade OŠ Kanal, plesna skupina Tince, predstavniki občine, policije in redarstva.

Kljub dežju zunaj je bilo zelo veselo, otroci so pripravili kratek kulturni program, Tince so nam zaplesale, na koncu pa smo skupaj še zapeli in se malo podružili.