Dan za varnost in varnostno kulturo smo na naši šoli organizirali v torek, 3. oktobra 2023. Inštitutom za varnostno kulturo je izvedlo predavanje za učence, že pred tem dnem pa tudi predavanje za zaposlene. Na šolsko igrišče smo povabili službe za varnost in reševanje: policijo in reševalce iz Nove Gorice, Civilna zaščita občine Kanal ob Soči, Prostovoljni gasilski društvi iz Kanala in Avč ter Enoto reševalnih psov Severne Primorske.

Učenci in otroci iz vrtca smo se tekom celega dopoldneva pod vodstvom učiteljev in vzgojiteljev sprehajali med njimi. Najmlajše so seveda najbolj pritegnili psi in policijski medo Pika, pa gasilci z modrimi lučmi. Starejše otroke pa so zanimali tudi različna vozila in oprema. Gasilsko dvigalo se je dvignilo zelo visoko, gasilci so naredili kup »snega« iz pene, pa kako se z vodo cilja v tarčo.

Najstarejši so sodelovali z reševalnimi psi. Zelo jim je bilo všeč, ko jih je pes poiskal za igralom. Vodnik psa je otrokom pokazal, kako se psa rešuje z visokega področja s pomočjo vrvi.

Zahvaljujemo se vsem službam za vaše sodelovanje in upam, da se naslednje leto vidimo spet.